Organization Calendar (Goderich Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevNov 11, 2018-Nov 24, 2018Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Nov 11Nov 12Nov 13Nov 14Nov 15Nov 16Nov 17
The RYAN O'REILLY Youth Challenge Cup
PeeWee Lions Rep - Mitchell Peewee Tournament
Atom Mainstreet Credit Union Rep - Ryan O'Reilly Youth Challenge Cup
Novice McGee Motors Rep - Ryan O'Reilly Youth Challenge Cup
Midget Legion Rep - Silver Stick, Tournament
PeeWee Lions Rep - Lucknow Legion Tournament
Bantam Jenkins Rep - Bobby Orr Classic
Hockey Day in Goderich (11/16/18-11/18/18)
PeeWee Lions Rep
1:30 PM
vs. Burford
PeeWee Scotiabank LL
2:00 PM
@ Drayton Defenders
PMD Arena [LLP-SA-01]
Tyke CEP Local 16-0
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Atom Hyundai LL
4:00 PM
vs. Kincardine Kinucks 2
Juvenile
6:00 PM
vs. Honeywood Hurricanes
Bantam Jenkins Rep
6:30 PM
vs. Kincardine Kinucks
Midget Toyota LL
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Initiation
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Hyundai LL
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Midget Legion Rep
6:15 PM
@ Ayr
Novice McGee Motors Rep
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Jenkins Rep
7:00 PM
@ Saugeen Shores Storm
Bantam Marcc Apparel LL
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Bantam Jenkins Rep
7:00 PM-8:00 PM
Dryland Training
PeeWee Lions Rep
7:00 PM-8:00 PM
Practice
PeeWee Kinsmen LL
7:45 PM
@ Listowel Cyclones 2 White
Steve Kerr Complex [LLP-SA-22]
Midget Legion Rep
6:15 PM
vs. Mitchell Meteors
PeeWee Lions Rep
8:00 PM
vs. Mitchell Meteors
Bantam Jenkins Rep
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Novice McGee Motors Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom Mainstreet Credit Union Rep
6:00 PM
vs. BCH Ice Dogs
PeeWee Kinsmen LL
7:00 PM
@ Huron-Bruce Blizzard
Ripley [LLP-SC-30]
Bantam Jenkins Rep
7:00 PM
@ Parry Sound
Bantam Marcc Apparel LL
7:00 PM
vs. Minto Mad Dogs
Midget Toyota LL
8:30 PM
vs. Blyth-Brussels Crusaders
Bantam Jenkins Rep
9:00 AM
@ Cochrane
Initiation
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Tyke CEP Local 16-0 & Pre-Initiation
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
Atom Hyundai LL
11:00 AM
vs. Wingham Ironmen
PeeWee Kinsmen LL
12:00 PM
vs. BCH Ice Dogs 1
Atom Mainstreet Credit Union Rep
1:00 PM
@ Central Perth Predators
PeeWee Scotiabank LL
1:30 PM
vs. BCH Ice Dogs 2
Bantam Marcc Apparel LL
3:00 PM
vs. South Bruce Blades
Midget Toyota LL
4:30 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard
Bantam Jenkins Rep
8:15 PM
@ Flesherton
Nov 18Nov 19Nov 20Nov 21Nov 22Nov 23Nov 24
Midget Legion Rep - Silver Stick, Tournament
Bantam Jenkins Rep - Bobby Orr Classic
Bantam Jenkins Rep - Clinton Optimist Tournament
PeeWee Lions Rep - Millbrook Peewee Tournament
Bantam Marcc Apparel LL - Mooretown Rise Up Cup
Hockey Day in Goderich (11/16/18-11/18/18)
Novice McGee Motors Rep
1:00 PM
vs. Arthur Vipers
PeeWee Lions Rep
2:00 PM
vs. Kincardine Kinucks
Tyke CEP Local 16-0
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Midget Legion Rep
3:30 PM
vs. TBA
PeeWee Kinsmen LL
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Atom Mainstreet Credit Union Rep
4:30 PM
@ Seaforth Stars
Seaforth Arena [AR-2-39]
Juvenile
5:00 PM
@ Honeywood Hurricanes
Atom Hyundai LL
5:50 PM
@ Mitchell Meteors
Mitchell Arena [LLA-W-67]
Midget Legion Rep
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Initiation
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Hyundai LL
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Novice McGee Motors Rep
7:00 PM
vs. Minto Mad Dogs
Midget Toyota LL
7:40 PM
@ Minto Mad Dogs
Palmerston Arena [LLM-S-066]
Bantam Jenkins Rep
9:00 PM-10:30 PM
Practice
PeeWee Lions Rep
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Jenkins Rep
7:00 PM-8:00 PM
Dryland Training
Bantam Marcc Apparel LL
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Legion Rep
8:30 PM
@ Kincardine Kinucks
Bantam Marcc Apparel LL
1:00 PM
@ Wallaceburg Lakers 2
Bantam Marcc Apparel LL
4:00 PM
@ New Hamburg Huskies 2
PeeWee Scotiabank LL
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Mainstreet Credit Union Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
PeeWee Kinsmen LL
6:00 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard
Novice McGee Motors Rep
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Initiation
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Bantam Jenkins Rep
9:00 AM
@ Alymer
Bantam Marcc Apparel LL
10:00 AM
vs. Mooretown Jr. Flags 2
Tyke CEP Local 16-0 & Pre-Initiation
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
PeeWee Scotiabank LL
2:10 PM
@ Minto Mad Dogs
Palmerston Arena [LLP-SA-30]
Atom Mainstreet Credit Union Rep
3:00 PM
vs. Minto Mad Dogs
PeeWee Lions Rep
4:00 PM-5:30 PM
Practice
PeeWee Kinsmen LL
5:30 PM
vs. Blyth-Brussels Crusaders
Bantam Jenkins Rep
5:40 PM
@ Bruce Peninsula North Stars
Midget Toyota LL
7:00 PM
vs. Central Perth Predators
Juvenile
8:30 PM
vs. Listowel Cyclones
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from goderichminorhockey.ca on Wednesday, November 14, 2018 at 2:20 PM